V ordinaci MUDr. Heleny Jirákové nabízíme pacientům komplexní péči praktického lékaře a alergologa. Trpíte-li jakýmikoli obtížemi v jedné z těchto oblastí, budeme rádi, pokud nám zavoláte a objednáte si termín své návštěvy. V případě alergologického vyšetření se za námi můžete zastavit i bez doporučení praktického lékaře, pokaždé však na základě předchozího objednání. Těšíme se na osobní setkání s Vámi!

Služby praktického lékaře pro dospělé

V naší ordinaci nabízíme kompletní služby praktického lékaře. Ty zahrnují na prvním místě preventivní služby, do nichž spadají zejména pravidelné preventivní prohlídky a nepovinné a povinné očkování (chřipka, žloutenka, meningitida apod.). Máme za to, že prevence je základem lékařské péče, a tak na ni v ordinaci klademe zvlášť velký důraz a pacienty se snažíme přesvědčit, aby ji nepodceňovali. Pokud se přesto setkáte s jakýmkoli zdravotním problémem, je naše ordinace místem, na které se můžete obrátit jako první. Léčbu běžných onemocnění stavíme na pečlivé diagnostice, k níž používáme řadu moderních nástrojů a ordinačních i laboratorních testů. Každý den děláme všechno pro to, abychom své pacienty jejich potíží co nejrychleji zbavili a umožnili jim vrátit se co možná nejdříve do každodenního života.

Přehled některých služeb praktického lékaře:

  • pravidelné preventivní prohlídky(doporučená frekvence 1x za 2 roky; kompletní fyzikální vyšetření, vyšetření EKG pro pacienty od 40 let, vyšetření cholesterolu, měření glykemie, onkologická prevence a další)
  • očkování (chřipka, klíšťová encefalitida, tetanus, žloutenky, HPV a další)
  • vydávání potvrzení o zdravotní způsobilosti (řidičský průkaz, VŠ, zbrojní průkaz a další)
  • vyšetření EKG

a další.

Alergologie a klinická imunologie

Pojem alergie obecně označuje nepřiměřenou reakci organismu na běžně se vyskytující látky. Některou z mnoha forem alergie dnes v České republice trpí přibližně 30 procent obyvatel, ačkoli ne všichni podstupují léčbu. Obecně se alergie zcela vyléčit nedá a alergologická péče je tak zaměřená především na minimalizaci symptomů, aby pacienta neomezovaly v jeho každodenním životě. Nejběžnější alergeny zahrnují pyl, prach, plísně, nejrůznější potraviny, hmyzí bodnutí nebo některé léky.

V rámci naší alergologické praxe nabízíme:

  • komplexní alergologická a imunologická vyšetření
  • prick testy (kožní testy alergií), krevní testy
  • zajištění dostupné specifické imunoterapie a iunomodulace

a další.